Do tapicera przed urlopem w kamperze

Samochód kempingowy zaparkowany obok jeziora z górami w tle.

I zaczęły się wakacje! Pewnie już planujesz, gdzie wybrać się na urlop z rodziną. Jeżeli posiadasz kampera lub przyczepę kempingową, to nie musisz martwić się o wcześniejszą rezerwację noclegów. Powinieneś jednak zadbać o dostosowanie wnętrza kampera czy przyczepy kempingowej do Twoich potrzeb.

Na wakacje kamperem lub przyczepą kempingową – to marzenie wielu Polaków, którzy narzekają na ceny noclegów w kwaterach nad morzem, na Mazurach lub w górach. Problemem jest też brak wolnych miejsc. Na początku wakacji, czyli gdy zaczyna się sezon turystyczny, ceny idą w górę, a liczba wolnych miejsc drastycznie spada. Kto chciał wypocząć w lipcu lub w sierpniu, zarezerwował pokoje znacznie szybciej – nawet zimą.

Więc jeśli nie masz wykupionych noclegów, albo w tym roku zamierzasz po prostu ruszyć w trasę kamperem czy ciągnąc za samochodem przyczepę kempingową, to sprawdź jak się do tej wyprawy przygotować. Aby potem nie wrócić zły, że sprzęt nie działał, a delikatna tapicerka nadaje się tylko do wymiany.

Kampery – wyposażenie

Wyposażenie kampera powinno być sprawne. Ta kwestia wydaje się oczywista, ale nie każdy pamięta, aby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić sprzęt – czy kuchenka grzeje, a lodówka chłodzi.

Współczesne kampery są wyposażone w różnego typu toalety. Jeżeli dopiero kupiłeś taki dom na kółkach, to upewnij się jaki rodzaj WC posiadasz. Czy, aby z niej korzystać musisz zaopatrzyć się w specjalny papier toaletowy i środki chemiczne, czy może takie produkty nie są Ci potrzebne.

kamper nad jeziorem

Wakacje w kamperze można spędzić nad morzem, jeziorem lub w górach.

Tapicerka w kamperze

Siedziska wyłożone grubą i mocną folią, albo w ten sam sposób zabezpieczone łóżko – znasz ten widok? Nie martw się, że tak samo będzie wyglądać wnętrze Twojego kampera. Nawet jeżeli na urlop wybierasz się z małymi dziećmi lub ze znajomymi, którzy lubią na wakacjach dobrze się bawić, ale niekoniecznie sprzątać.

Na polskim rynku dostępny jest ogromny wybór tkanin obiciowych, idealnych do zastosowania w kamperach. Takie materiały są odporne na wilgoć. Przypadkowe wylanie na nie mleka, soku, czy alkoholu nie jest więc żadnym problemem. Gdy dzieci postanowią rozsmarować na siedzeniu część obiadu, też nie będzie tragedii. Tapicerkę można łatwo i szybko doprowadzić do czystości. Po plamie nie zostanie żaden ślad. Tym bardziej, że nowoczesne tkaniny obiciowe są mocne i odporne na ścieranie.

W naszym zakładzie tapicerskim w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy wymienialiśmy tapicerkę w wielu kamperach i przyczepach kempingowych. Zdjęcia z niektórych realizacji możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej w zakładce galeria.

Odnawianie przyczep kempingowych

Żeby ruszyć w drogę nie trzeba od razu kupować kampera prosto z salonu lub zaledwie kilkuletniego. Wiele osób posiada przyczepy kempingowe, które służą im od lat. Inni szukają właśnie starych przyczep lub kamperów, bo lubią klasyki lub chcą kupić znacznie tańszy pojazd do dalekich podróży.

Zarówno przyczepy jak i kampery można znaleźć na internetowych aukcjach już za kilka tysięcy złotych. To stare pojazdy. Mają nawet po 30 lat. Więc ich wnętrze pozostawia wiele do życzenia. Ale, ale! Doprowadzenie go do porządku nie jest dla nas żadnym problemem. Odnawianie przyczep kempingowych to nasza pasja. Zajmujemy się tym kompleksowo.

Nowa tapicerka do przyczepy lub kampera

Wymieniamy tapicerkę oraz wypełnienie siedzisk i poduch. Po wielu latach użytkowania są one brudne i zniszczone. Można się spodziewać, że gąbka pełna jest też bakterii oraz wchłonęła wiele – także nieprzyjemnych – zapachów.

Korzystamy z materiałów wysokiej jakości. Dlatego odnowione kanapy są odpowiednio miękkie i wygodne w użytkowaniu.

Do obicia siedzisk wybieramy tkaniny wskazane przez klienta. Mamy szeroki wybór materiałów w dowolnych kolorach, wzorach oraz o różnej grubości. Są one odporne na wilgoć i bardzo łatwo można usunąć z nich plamy. Mają też inne zalety.

Tkaniny obiciowe polecane do kamperów nie blakną, nawet gdy przez dłuższy czas są wystawione na silne promienie słoneczne. Poza tym obicia są przyjemne w dotyku i umożliwiają wygodny wypoczynek po długim dniu przygód.

dzieci siedzące przy stole w kamperze

Siedzenia wykonane z dobrej jakości materiałów obiciowych są łatwe do utrzymania w czystości.

Pełna wymiana tapicerki w kamperze i samochodzie

W naszym zakładzie niedaleko Warszawy kompleksowo zajmujemy się odnawianiem wnętrz kamperów i przyczep kempingowych. Co oznacza, że robimy znacznie więcej niż wymiana obicia i wypełnienia siedzisk oraz poduch.

W nowszych kamperach oraz w przyczepach, w których tapicerka nie jest zniszczona i była wymieniana na przykład przez kilkoma laty, czasami wystarczy tylko dokładnie wyczyścić obicia. A już wnętrze wygląda jak nowe!

Możemy też podjąć się modernizacji całego wnętrza kampera. W końcu tapicerstwem samochodowym zajmujemy się od lat. Na życzenie klienta szyjemy zasłonki, które będą komponować się z nowymi obiciami. Wykonujemy także pokrowce na fotele (szyte na miarę) oraz obszywamy kierownicę i deskę rozdzielczą (w skórę i alcantarę). Przygotowujemy mieszki na dźwignię zmiany biegów oraz wymieniamy tapicerkę w boczkach drzwi.