Nowe życie starych mebli

Mężczyzna tapiceruje krzesło w warsztacie.

Posiadasz wiekowe meble, które służyły Twojej rodzinie przez wiele lat? Czeka Cię przeprowadzka lub zmiana wystroju mieszkania i myślisz, że najwyższy czas się z nimi pożegnać? Niekoniecznie! Przeczytaj nasz artykuł o renowacji mebli.

Wielu z nas jest w posiadaniu antycznych mebli, które były w naszej rodzinie od pokoleń. Związane z nimi przyjemne wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że jest to przedmiot z którym trudno się rozstać. Dotknięte zębem czasu, tracą swój pierwotny blask i zamiast zdobić, zaczynają szpecić, dlatego przechowujemy je w ukryciu.

Jeżeli z ciężkim sercem wahasz się nad utylizacją mebla, który ma dal Ciebie dużą wartość sentymentalną, przeczytaj artykuł, w którym opiszemy sposób, dzięki któremu będziesz mógł zachować cenny dla Ciebie przedmiot i nadal cieszyć się jego pięknem.

Czym jest renowacja mebli

Renowacja mebli to proces, który do niedawna był kojarzony jedynie z odnawianiem antyków. Dziś, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zakłady tapicerskie oferują zmianę wyglądu nie tylko mebli antycznych ale również nowoczesnych. Dzięki temu, jesteś w stanie stworzyć mebel, który będzie idealnie pasował do Twojego wnętrza.

Renowacja to jednak nie tylko poprawa wyglądu. Przede wszystkim ma ona na celu przywrócenie meblowi dawnej funkcjonalności. Siedzisko krzesła czy fotela może być znowu miękkie i wygodne, nóżki stabilnie stać na podłodze, a oparcie pomagać w utrzymywaniu prawidłowej postawy.

renowacja krzesła

Renowacja mebli dlatego często obejmuje nie tylko wyminę obicia na takie, które bardziej pasuje do wystroju mieszkania, ale i wymianę poduszek, nóżek czy oparcia. Możesz też zdecydować się na nadanie im innego koloru, który sprawi, że dobrze znany przez Ciebie mebel, będzie wyglądał zupełnie inaczej!

Renowacja obejmuje przywrócenie mebla do dawnej świetności. Często poza wymianą poszczególnych części, zajmuje się również wyczyszczeniem plam i odświeżeniem całego mebla. Dzięki takim zabiegom możesz się cieszyć drugim życiem Twojego ukochanego mebla, który powróci do dawnej świetności!

Dla kogo renowacja mebli

Renowacja mebli to usługa skierowana do wszystkich, którym leży na sercu los ich mebli. Dla osób, które posiadają wysublimowany gust i ciężko im znaleźć odpowiednie dla siebie meble w sklepach. Dla tych, którzy chcą stworzyć niepowtarzalne, zachwycające wnętrze o wyjątkowym charakterze. Których nie zadowoli produkt z popularnej sieciówki.

wybór materiału na krzesła

Takim osobom, polecamy wybranie się do sklepu oferującego meble z historią i przeglądanie portali internetowych. W takich miejscach często można znaleźć prawdziwe perełki, które poddane odpowiednim zabiegom restauracji będą ozdobą Twojego domu.
Jeżeli masz rodzinę lub znajomych, będących w posiadaniu takich mebli, którzy zamiast inwestować w renowację, wolą kupić nowy produkt, zaproponuj pomoc. Przy odrobinie szczęścia, znajdziesz mebel, którego szukasz a bliskie Ci osoby pozbędą się kłopotu. Zniszczone meble poddaj renowacji. Zrób to również, jeżeli chcesz odmienić ich charakter.

Renowacja mebli jest również dobrym pomysłem w przypadku zmiany wystroju domu czy mieszkania. Często zdarza się, że po wprowadzeniu dużych zmian, stare meble po prostu nie pasują. Nadając im nowy wygląd i dbając przy okazji o utrzymanie ich w dobrej kondycji, zyskasz wyjątkowy element Twojego nowego wnętrza.
Również przy przeprowadzce, renowacja mebli często jest koniecznością. Zdarza się, że podczas transportu, delikatne antyki ulegają zniszczeniu lub zabrudzeniu. Warto zainteresować się ich renowacją, która przywróci im dawny blask.

dziecko śpiące na ramieniu mamy

Ostatnią wymienioną przez nas sytuacją, w której zmiana wyglądu i charakteru mebla może być bardzo pomocą, jest zmiana sytuacji życiowej, spowodowana pojawianiem się dziecka lub zwierząt. Często taka zmiana sytuacji życiowej powoduje, że przychodzi nam do głowy pomysł wymiany mebli.
Stare przedmioty mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ciekawskiego malucha, a tapicerka szybko zostać poplamiona brudnymi rączkami.
Popularne zwierzęta domowe, takie jak pies czy kot, zostawiają na siedzisku dużo sierści i zabrudzeń.
Zanim jednak zdecydujesz się na pozbycie mebla, zastanów się czy problemu nie zlikwiduje renowacja mebli, dzięki którym będą one bardziej stabilne i tym samym bezpieczne. Dla domu, w którym mieszkają małe dzieci i zwierzęta, świetnym pomysłem jest zdecydowanie się na nowe obicie, wykonane ze skóry. Jest to trwały materiał, z którego z łatwością zetrzesz zabrudzenia.
Nie przyjmuje sierści ani włosów, więc nie będziesz musiał się zmagać z ich obieraniem z sierści Twojego pupila.
Zamiast zmiany siedziska, możesz zainwestować w specjalne poszycie czy narzutę, która również pomoże Ci poradzić sobie z nową sytuacją. A Twoje meble na tym nie ucierpią.

Masz stary mebel który chciałabyś/chciałbyś odnowić? Poznaj naszą ofertę renowacji mebli!