Pranie samochodowej tapicerki

W naszym zakładzie tapicerskim nie tylko szyjemy czy odnawiamy tapicerkę samochodową. Można u nas również tapicerkę odświeżyć czyli wyprać profesjonalnymi środkami chemicznymi. Tkaniny, z których wykonana jest tapicerka samochodowa nie są odporne na brud.

Wnosimy go na ubraniach, rękach a jeśli obserwujesz, jak w aucie osadza się kurz, możesz sobie wyobrazić, jak bardzo wnika w on w tapicerkę. Jeśli wniknie dostatecznie głęboko, nie dasz rady usunąć go zwykłym odkurzaniem. Aby tapicerka odzyskała swój pierwotny kolor i blask, należy ją czasem wyprać w profesjonalnym zakładzie. Tutaj usuniemy plamy z soku, kawy czy czekolady, które są zmorą rodzin z małymi dziećmi i osób, które życie spędzają w samochodzie, jedząc w nim i pijąc.

Sprzęt, którego używamy do prania tapicerki to sprzęt profesjonalny, piorący przy pomocy środków chemicznych oraz pary wodnej, co pozwala nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale też zdezynfekować wnętrze.

Wnętrze auta, przed praniem, trzeba dokładnie odkurzyć. Usunąć okruszki, piasek i inne zabrudzenia. Dopiero po odkurzeniu można zaczynać pranie tapicerki. Do prania używa się spienionego detergentu, tego samego do foteli, boczków i sufitów, a także podłóg. Sufity należy prać bardzo delikatnie, przy użyciu wilgotnej, miękkiej ściereczki, dzięki czemu nie nasiąkają wodą. Zbyt duża ilość wody może spowodować odklejenie się sufitu, który będzie nieestetycznie zwisał po wyschnięciu.

Pozostałe elementy można prać przy pomocy delikatnej, miękkiej szczotki. Miejsca bez plam i zacieków czyści się równomiernie odkurzaczem piorącym, plamy i zacieki doczyszcza miękką szczotką, uważając, by nie przetrzeć tkaniny.

Plastiki oczyszcza się środkami chemicznymi przeznaczonymi do tego rodzaju powierzchni, gdzie porowatą strukturę czyści się przy pomocy szczoteczki, lub miękkiej ale równocześnie szorstkiej gąbki. Powierzchniom gładkim wystarczy miękka ściereczka. Po wysuszeniu umytych plastików konserwujemy je za pomocą specjalnych środków, które mogą wykończyć powierzchnię w macie lub połysku. Najczęściej środki te mają miły, intensywny zapach. Środki konserwujące do plastików nawilżają powierzchnię zapobiegając ich wysychaniu i pękaniu.

W naszym zakładzie można również wyprać tapicerkę skórzaną. Używa się tu innego rodzaju detergentów, dedykowanych do tego rodzaju materiałów. Większość powierzchni myje się za pomocą delikatnej ściereczki lub gąbki, natomiast brud głęboko osadzony w porach, szwach czy bruzdach skóry usuwa się za pomocą miękkiej szczoteczki. Tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie uszkodzić lakieru pokrywającego skórę, który jest bardzo delikatną powłoką. Po wysuszeniu wybranej tapicerki skórzanej należy ją zakonserwować mleczkiem do konserwacji takiej powierzchni. Zapobiegnie to pękaniu i twardnieniu skóry. Zabieg konserwowania skóry mleczkiem do tapicerki skórzanej pozwoli jej zachować urodę przez długie lata, a producenci oraz zakłady tapicerskie, takie jak nasz, zalecają przeprowadzanie zabiegów konserwatorskich przynajmniej dwa razy w roku.

Twoja tapicerka nie nadaje się już do prania? Zachęcamy do kontaktu! Oferujemy profesjonalne tapicerstwo samochodowe.