Wymiana tapicerki samochodowej- co wybrać?

wnętrze auta z brązową, skórzaną tapicerką

Jeśli tapicerka w samochodzie jest zniszczona lub mocno zabrudzona warto zastanowić się nad wymianą tapicerki. Możesz dzięki temu także odnowić wygląd w swoim aucie. Jeśli jesteś zainteresowany wymianą tapicerki sprawdź co musisz zrobić, aby przez kolejne lata cieszyć się komfortem podczas jazdy.

Po przejechaniu setek tysięcy kilometrów zużyciu ulegają nie tylko części mechaniczne samochodu, ale także fotele, boczki i drążek zmiany biegów. Może być ona zabrudzona, przetarta, szara i nieświeża szczególnie, gdy samochodem jeździ osoba paląca papierosy. Jeśli chcesz wymienić tapicerkę w samochodzie skontaktuj się z profesjonalnym tapicerem samochodowym z Warszawy. Wojciech Miller oferuje szeroki zakres usług związanych z wymianą tapicerki.

Praca tapicera samochodowego

Pracę tapicera samochodowego głównie wykonują mężczyźni, lecz nie dlatego, że kobieta by sobie nie poradziła, tylko dlatego, że to mężczyźni bardziej interesują się samochodami. Jak sama nazwa wskazuje tapicer samochodowy zajmuje się głównie wymianą bądź naprawą tapicerki samochodowej w autach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dodatkowo także może wymienić tapicerkę w motorze, kamperze lub łodzi. Do obicia elementów wewnątrz samochodu wybiera się materiały odporne na zabrudzenia i przetarcia. W zależności od rodzaju tapicerki można wybrać kolor i łączyć je ze sobą w wybrane wzory. Tapicer samochodowy zajmuje się także renowacją pojazdów i naprawą tapicerki samochodowej.

 

Jeśli chcesz zostać tapicerem samochodowym musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje. Możesz zdobyć je kończąc edukację w szkole zawodowej o profilu tapicerskim. Dzięki temu możesz uzyskać niezbędne doświadczenie tapicerskie oraz wiedzę teoretyczną. Nauczysz się także projektować wzory tapicerki pod indywidualne zamówienie klienta. Coraz częściej klienci decydują się na wybór tapicerki, która będzie wyróżniała się spośród innych.

 

Zawód tapicera samochodowego może przynieść Ci wiele korzyści. Praca tapicera jest ciekawa i interesująca, gdyż każdego dnia wykonuje on pracę dla innego klienta, dzięki czemu może podszkolić swoje umiejętności, a także uruchomić wyobraźnię podczas projektowania obszycia. Każda osoba, która ma zręczna, dokładna i pomysłowa może zostać tapicerem samochodowym. Coraz więcej warsztatów mechanicznych również wzbogaca swoją ofertę o usługę wymiany, naprawy bądź renowacji tapicerki samochodowej.

 

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicznych miejscowościach skontaktuj się z Wojciechem Millerem. W ofercie jego zakładu tapicerskiego znajdziesz:

  • renowację, naprawę i wymianę tapicerki samochodowej;
  • renowację siodełka do rowerów, quadów i motocykli;
  • obszywanie kierownicy;
  • odnowienie tapicerki w zabytkowych pojazdach;
  • obszycie drążka zmiany biegów;
  • renowację i wymianę tapicerki w łodziach, kamperach i przyczepach kempingowych;
  • naprawę lub wymianę dachów w samochodach cabrio.

wnętrze auta z czerwoną tapicerką

Tapicer samochodowy zajmie się także odnowieniem tapicerki w pojeździe zabytkowym

Tapicerowanie kanap i foteli samochodowych

Twój samochód ma mocno zabrudzoną lub zniszczoną tapicerkę? Warto zastanowić się nad jej wymianą u profesjonalnego tapicera samochodowego w zakładzie tapicerskim w Warszawie. 

 

Wymiana tapicerki samochodowej to jedna z największych wizualnych zmian Twojego samochodu. Tapicer szybko i sprawnie wykona wzór oraz wymieni tapicerkę w Twoim samochodzie. Jeśli masz wizję jak ma wyglądać Twoje auto, przekaż ją fachowcowi, a on zrobi projekt specjalnie dla Ciebie. Jednak to do Ciebie należy ostateczna decyzja w wyborze materiału oraz koloru tapicerki. Sprawdź materiały i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie. Podczas wyboru tapicerki nie liczy się tylko wygląd. Ważna jest także odporność na zabrudzenia oraz wytrzymałość materiału.

Obszywanie kierownicy w samochodzie

Podczas prowadzenie samochodu zużyciu ulega także kierownica. Można wymienić ją całą, jednak nie należy się z tym spieszyć. Czasami dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc tapicera, który zajmie się profesjonalnym obszyciem kierownicy.

 

Kolor i materiał wybrany do obszycia kierownicy powinien być dopasowany do tapicerki w całym samochodzie. Możesz także stworzyć indywidualny projekt kierownicy, który wykona tapicer i nada nowego wyglądu wnętrzu Twojego auta.

 

Podczas wyboru materiału do kierownicy pamiętaj, że nowa kierownica będzie dopełnieniem wnętrza Twojego auta. Ważne jest też, aby wybrany materiał poprawił przyczepność kierownicy podczas prowadzenia oraz podniósł poziom komfortu jazdy.

wnętrze auta ze skórzaną, czerwoną tapicerką

Skórzana tapicerka w samochodzie to luksus? Coraz częściej jest ona wykorzystywana w nowych pojazdach

Skóra w samochodzie- czy to luksus?

Wielu kierowców nadal uważa, że tapicerka skórzana w samochodzie to duży luksus. Jednak coraz więcej samochodów w dzisiejszych czasach jest produkowanych z takim obiciem tapicerki. Skórzana tapicerka w samochodzie zapiera dech w piersiach, więc warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru i rodzaju materiału obiciowego.

 

Zakład tapicerski Wojciecha Millera z Warszawy oferuję wymianę, naprawę i renowację tapicerki skórzanej. Zwiększy się komfort jazdy, a także wygląd wewnętrzny całego samochodu. Jednak koszt wymiany tapicerki na skórzaną jest dość wysoki. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy.

 

Ceny tapicerki skórzanej różnią się od siebie w zależności od rodzaju, koloru i ilości wykorzystanego materiału. Ceny skóry naturalnej wahają się od 80- 150 złotych za metr kwadratowy. Do wymiany tapicerki doliczana jest czasami dodatkowa gąbka, która wypełnia fotele i kanapę w aucie. Całkowity koszt wymiany tapicerki wynosi około 6000- 15000 tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od tego co ma zostać wymienione. Oprócz foteli może to być także kierownica, drążek zmiany biegów, boczki oraz inne tapicerowane elementy.

Odnowienie tapicerki

Jeśli okaże się, że koszt wymiany tapicerki przerasta Twoje możliwości finansowe możesz zdecydować się na renowację i czyszczenie tapicerki. Możesz zrobić to samodzielnie co nie daje jednak tak dobrych efektów jak czyszczenie przez profesjonalną firmę sprzątającą. Na rynku jest wiele środków czystości do odnowienia samochodu. Jeśli jednak nie da się dokładnie wyczyścić pojazdu warto zainwestować i wymienić tapicerkę.

 

Jeśli chcesz, aby Twój samochód oczarował każdego swoim wnętrzem zdecyduj się na naprawę lub wymianę tapicerki. Szukasz profesjonalnego tapicera? Skontaktuj się z Wojciechem Millerem, który posiada własny zakład tapicerski w Warszawie. Doradzi jaki materiał wybrać, aby służył Ci przez wiele lat..