Krzesła tapicerowane dla komfortowego wnętrza

Mówiąc o meblach tapicerowanych, człowiek wizualizuje sobie najczęściej tapicerowaną sofę. fotel lub leżankę, wygodny narożnik lub kanapę. Tymczasem zapominamy często o bardzo istotnym dla wnętrza szczególe, o krzesłach tapicerowanych.

Meble tapicerowane to nie tylko sofy, kanapy czy fotele, narożniki czy kanapy, ale też krzesła, od których zależy spójny z całością charakter wnętrza. To element, bez którego trudno sobie wyobrazić jadalnię, biblioteczkę czy toaletkę. Obicie dobrane do stylu wnętrza, konstrukcji meble, zagwarantuje wygodę. Nie zapominajmy więc o krzesłach.

Odpowiedni wybór mebla tapicerowanego

Odpowiedni wybór mebla tapicerowanego decyduje o poczuciu komfortu oraz o ergonomii wnętrza, którą możesz zyskać, dobierając właściwie krzesła do rodzaju ich zastosowania. Powinieneś zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale też na stabilność konstrukcji, solidne wykonanie, odpowiednią szerokość siedzisk i oparć, rodzaj tapicerki, dzięki której krzesło będzie współgrało z całością. Konstrukcja, oparta na metalu lub drewnie również będzie podkreślała styl wnętrza. Krzesło jest bowiem niezbędnym elementem zarówno nowoczesnej jadalni, jak klasycznego salonu.

krzesło tapicerowane w rękach tapicera

Kryteria wyboru tapicerowanego krzesła

Decydując się na wybór krzesła tapicerowanego, zwracaj uwagę na odpowiednią konstrukcję krzesła, dopasowaną do pomieszczenia docelowego. Wąskie siedziska i oparcia sprawdzą się w jadalniach, nie przytłoczą wnętrza i zapewnią wygodę nawet większej ilości biesiadników. Szerokie siedziska i oparcie, podłokietniki sprawdzą się tam, gdzie krzesło jest elementem dekoracyjnym samo w sobie, stoi przy toaletce lub w biblioteczce. Zawsze jednak trzeba wybierać meble wygodne, stabilne i zapewniające komfort podczas dłuższego siedzenia.

Materiał obiciowy na krzesła

Materiał obiciowy na krzesła to szerokie możliwości wyboru. Naturalna skóra pozwoli ci uzyskać wysoką trwałość, chociaż najlepsza pielęgnacja i konserwacja nie chroni skóry przed kocimi pazurami, ale na pewno tam, gdzie istnieje ryzyko zaplamienia obić winem lub kawą, lub sokiem, sprawdzą się idealnie. To świetne rozwiązanie dla domów, w których są dzieci, których łapki potrafią wszystko pobrudzić.

Z kolei tkaniny obiciowe to ogrom wszelkich kolorów, różnorodność struktur, deseni i wzorów. To również gwarancja przytulnego i komfortowego wnętrza, mimo, że ich wadą jest mniejsza odporność na zabrudzenia i zaplamienia.

Ogólny wygląd krzesła tapicerowanego

Ogólny wygląd krzesła tapicerowanego również jest ważny, a istotną kwestią są jego nogi. Mogą być wykonane z materiału drewnopodobnego, z drewna, metalu, dobrane kolorystycznie do stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg lub stołu. Wybierając kształt nóg, szerokość siedzisk i oparć, a także kolor tapicerki, komponujesz krzesło z wnętrzem, z kolorem i stylem dywanu, zasłon okiennych czy nawet ścian. A największym atutem tkaniny obiciowej jest to, że zmieniając koncepcję wnętrza i jego wystrój, zawsze możesz zmienić kolor i rodzaj tapicerki na meblach.