Tapicerka samochodowa – nowa, naprawiona, z ogrzewaniem

Nie trzeba zmieniać samochodu, aby cieszyć się nowymi, czystymi i zadbanymi fotelami. Dobry tapicer potrafi wymienić tapicerkę z materiałowej na skórzaną i odwrotnie. Zszyje rozdarcia oraz wymieni uszkodzone elementy. A kierowca będzie się cieszyć pięknymi i wygodnymi siedzeniami, w których dodatkowo mogą być zamontowane maty grzewcze.

Problemy z tapicerką zna każdy użytkownik – szczególnie starszych – samochodów. Siedzenie kierowcy, które jest przecież najczęściej używane, często nosi ślady po wielu latach korzystania z pojazdu. Są to m.in. przetarcia na brzegu fotelu, które powstały podczas wsiadania i wysiadania. Ślady po gorącym popiele od papierosa oraz plamy po batoniku czekoladowym też z łatwością można znaleźć na starych fotelach.

Im starszy pojazd, tym uszkodzeń jest więcej. Wie o tym świetnie Wojciech Miller z Ożarowa Mazowieckiego koło Warszawy, który od lat zajmuje się tapicerstwem samochodowym.

Tapicerka samochodowa – wymiana

Klienci tapicera samochodowego w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy zgłaszają się do niego z różnymi zleceniami. Niektórzy chcą wymienić skórzaną tapicerkę samochodową na materiałową. Powody tej decyzji także są różne. Tapicerka wykonana z naturalnej skóry może być po wielu latach użytkowania bardzo wytarta, popękana lub nawet podarta. Wymiana na nową jest więc konieczna. Nie każdy kierowca chce jednak dalej korzystać ze skórzanej tapicerki samochodowej. Uważając, że skórzana tapicerka zimą jest zbyt chłodna, a latem za szybko się nagrzewa i zaczyna przyklejać się do ciała. Dlatego wymieniają skórzaną tapicerkę na materiałową.

Jednocześnie do Wojciecha Millera zgłaszają się osoby, które chcą wymienić materiałową tapicerkę samochodową na skórzaną. Powodów tych decyzji też może być kilka. Kto ma zamontowane w siedzeniu maty grzewcze i samochód wyposażony w klimatyzację, ten nie martwi się chłodnymi fotelami latem i gorącymi zimą. Poza tym skórzana tapicerka kojarzy się wielu kierowcom z luksusem i prestiżem. Nadaje samochodowi elegancki wygląd i często podnosi jego wartość.

Skórzana tapicerka jest zazwyczaj dużo łatwiejsza w utrzymaniu niż materiałowa. Z tkanin znacznie trudniej jest usunąć plamy niż ze skórzanej tapicerki, którą często wystarczy tylko przetrzeć. Żeby dokładnie wyczyścić materiałową tapicerkę trzeba czasami wezwać fachowca, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w praniu samochodowych obić.

Skórzana tapicerka wybierana jest też przez właścicieli zabytkowych pojazdów. W ten sposób mogą oni zachować oryginalny wygląd pojazdów.

Tapicer samochodowy – naprawy

Wojciech Miller zajmuje się także naprawą tapicerki samochodowej. Oferuje zszycie rozdartych obić. Wymienia jeden lub dwa zniszczone elementy tapicerki.

Kierowcy zgłaszają się do niego także wówczas, gdy narzekają na wypełnienie foteli. Tapicer z Ożarowa Mazowieckiego koło Warszawy może takie wypełnienie wymienić, gdy fotele są wysiedziane lub zapadnienięte.

Poza tym Wojciech Miller oferuje szycie tapicerki do motocykli i wózków bocznych oraz regenerację siedzeń motocyklowych. Z takimi zleceniami także zgłaszają się do niego klienci.

Maty grzewcze do samochodu

Profesjonalny tapicer – jakim jest Wojciech Miller z Ożarowa Mazowieckiego koło Warszawy – oferuje nie tylko wymianę i naprawę tapicerki, ale też montaż mat grzewczych zasilanych prądem elektrycznym. Są to prostokąty, wykonane z włókna węglowego. Włókna grzejne nie przecierają się, nie pękają, nie łamią się i nie korodują. A mata jest tak cienka, że jest niewyczuwalna pod siedzeniem. Z tego powodu kierowcy, którzy dotychczas korzystali z mat grzewczych rozkładanych na fotelach, chwalą sobie to bardziej nowoczesne rozwiązanie.

Dzięki zastosowaniu włókien węglowych maty grzewcze są bardzo elastyczne. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że maty montowane są pod tapicerką. Można je dowolnie wyginać, a nawet przycinać. Niewielkie maty grzewcze posiadają termostat, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania. Użytkownicy mogą też sami ustawić temperaturę do jakiej powinny nagrzać się wkłady. Maksymalna temperatura wynosi nawet 70 stopni Celsjusza. A gdy nadejdzie ciepła wiosna – maty można po prostu wyłączyć i zapomnieć o nich aż do jesiennych chłodów.

Maty grzewcze pod tapicerkę – cena

Nowe maty grzewcze pod tapicerkę można kupić w kompletach. W zestawie są łącznie cztery sztuki – po dwie na fotel kierowcy i pasażera. Tapicer powinien zamontować po jednej macie pod tapicerką siedziska i oparcia.

Zestaw nowych mat kosztuje w popularnym serwisie aukcyjnym przynajmniej 150 zł. Cena jednej sztuki – kupowanej pojedynczo – to koszt w granicach 50 zł. Do tego należy doliczyć koszty przesyłki.

Za używane maty kierowcy muszą zapłacić tyle samo albo nawet i znacznie więcej niż za nowe. Z tą różnicą, że wówczas nie kupuję już prostokątnych wkładów, ale maty dostosowane do fotela konkretnego modelu samochodu. Właśnie z takimi używanymi matami zgłaszają się często klienci tapicera samochodowego Wojciecha Millera. W swoim warsztacie pod Warszawą montuje on często maty grzewcze, wymontowane z samochodów po wypadkach. Maty są całe, nieuszkodzone i po profesjonalnym montażu mogą służyć jeszcze wiele lat.